Harley-Davidson zahajuje prodej elektrokola

Téměř rok poté, co oznámil plány rozšířit vlastní společnost vyrábějící elektrická kola s názvem Serial 1, Harley-Davidson uvedl, že bude prodávat „omezený“ počet nádherných modelů inspirovaných vintage, o kterých se původně hovořilo jako o „stylingovém cvičení“.

S1 Mosh/Tribute je poctou „Serial Number One“, přezdívce pro nejstarší známý motocykl Harley-Davidson postavený v roce 1903. Design motocyklu s bílými pneumatikami, koženým sedlem a rukojeťmi a elegantním černým rámem se zlatým písmem.

Bíle tónované pláště Schwalbe Super Moto-X jsou exkluzivní pro Serial 1 a kožené sedlo a odpovídající kožené rukojeti jsou ručně vyrobeny z Brooks England.

Kolo vychází z modelu MOSH/CTY a sdílí většinu stejných komponent, včetně motoru Brose se středním pohonem, pohonu karbonovým řemenem Gates, hydraulických kotoučových brzd TRP s vnitřně vedenými hadicemi, které odpovídají vnitřním elektrickým vodičům, a podpisu motocyklu integrované osvětlení

 

Je to aktualizace, která určitě potěší mnoho potenciálních zákazníků, kteří byli zpočátku zklamaní, když Harley-Davidson odmítl sdělit, zda uvede prototyp do výroby v říjnu 2020. Je to však také známkou toho, že se společnost opírá o své motocyklové kořeny tím, že se spoléhá na na exkluzivních jednorázových a omezených sériích, protože se snaží vybudovat identitu značky v tom, co se ukazuje jako neuvěřitelně přeplněný a konkurenční prostor.

Společnost bude vyrábět pouze 650 jednotlivých kusů elektrokol S1 MOSH/TRIBUTE rozdělených rovnoměrně mezi americký a evropský trh.