Hola Santiago – informace k závodu

Formule E poprvé letos nabrala směr Jižní Amerika. Konkrétně zamířila do Chile a jejího hlavního města Santiaga. Zároveň jde při příležitosti čtvrtého závodu sezony o velkou premiéru, neboť se tu ePrix dosud nekonala. O slovo se nicméně šampionát elektrických formulí přihlásil již v průběhu tohoto týdne. To když představoval nový vůz na nadcházející ročníky. Více si můžete přečíst v našem článku. Každopádně i o víkendu se bude na co dívat. Slibuje to nepsané pravidlo, kdy zatím vždy tomu tak na neznámých místech bylo.

Příběh na pozadí

Jako lídr šampionátu do Santiaga přicestoval Felix Rosenqvist, jež si současnou pozici vybojoval v minulé ePrix Marrákeše a připsal si druhé vítězství v sezoně. Probral se nicméně i jeden ze dvou největších favoritů. Sébastien Buemi zaznamenal s Renaultem první výraznější výsledek, když dojel těsně druhý. Mírné problémy s technikou se mu ale nevyhnuly a dost možná jej i připravily o premiérové vítězství v sezoně. To o dost větší vrásky má Lucas di Grassi, poslední držitel mistrovského titulu. V dosavadních třech kláních nedokázal kvůli technickým potížím vyjet jediný bod a z tohoto pohledu je prozatím nejhorším obhájcem. Ačkoli, jde teprve o čtvrtou sezonu.

Předchozí ePrix: V MARRÁKEŠI VÍTĚZNÝ ŠVÉD ROSENQVIST, AUDI ODJÍŽDÍ BEZ BODU

O pouhé čtyři body za švédským rychlíkem se na druhé příčce v celkovém pořadí nachází houževnatý Sam Bird. Britský pilot má na svém kontě již dvě pódiová umístění, za vítězství a třetí místo, a je tak Rosenqvistovým nejbližším soupeřem. Na záda jim dýchá Jean-Éric Vergne a čínský tým Techeetah. Spolu se dokázali v Marrákeši probojovat až na konečné páté místo. Skvělý počin po startu z třinácté příčky.

Z letošních nováčků, jejichž počet ve startovním poli se po odchodu Neela Janiho zmenšil na čtyři, je na tom nejlépe Edoardo Mortara z týmu Venturi. Ten se velmi nešťastně připravil o vítězství v Hongkogu, ale na slibné výkony dokázal navázat i v dalším podniku. Právem mu tak patří umístění v nejlepší pětce celkového pořadí. Výkony zbylých noviců jsou podstatně horší a svorně okupují patra opačného pólu tabulky.

Informace, které se budou hodit

Název závodu: Antofagasta Minerals Santiago ePrix
Závodní okruh: Parque Forestal Ciudad de Santiago
Délka okruhu: 2,47 km
Počet zatáček: 12 (7 pravých, 5 levých)

Časový harmonogram

První trénink – 12:00
Druhý trénink – 14:30
Kvalifikace – 16:00 (stanice Eurosport od 19:00 ze záznamu)
Závod – 20:00 (stanice Eurosport od 20:00 živě)

Fanboost: na odkazu zde

Počasí

Videa k závodu