Honda chce od jara ve velkém prodávat autonomní vozidla úrovně 3

Automobilka Honda tvrdí, že bude prvním výrobcem, který bude sériově vyrábět vozidla s autonomními schopnostmi, které splňují standardy úrovně 3. Plány na zahájení výroby a prodeje verze svého luxusního sedanu Honda Legend s plně schváleným automatizovaným pohonem v Japonsku by mělo přijít už od března.

Společnost Honda oznámila tuto novinku prostřednictvím tiskové zprávy a vychází z toho, že japonská vláda schválila autonomní technologii „Traffic Jam Pilot“, která poprvé umožní řidičům skutečně spustit oči ze silnice, když je vůz v pohybu.

Honda Pro Pilot Assist je funkce, která předchází této nové verzi, ale je to funkce úrovně 2 podle stupnice SAE, což znamená, že zatímco může automaticky ovládat rychlost i řízení, řidiči za volantem musí být neustále připraveni převzít manuální řízení, pokud to systém vyžaduje.

Úroveň 3 je první, která spadá do kategorizace, kterou většina odborníků považuje za skutečně autonomní, přičemž řidič může plně umožnit převzetí kontroly nad svým vozidlem. Úroveň 3 stále vyžaduje, aby řidič mohl převzít řízení, když to systém požaduje, zatímco úrovně 4 a 5 takový požadavek nemají.