Honda e představuje limitovanou edici za podpory Maxe Verstappena

Honda e se dočkala své první limitované edice v Evropě, která přináší modernizovaný vzhled městského elektromobilu.

Speciální model, nazvaný jednoduše Honda e Limited Edition, bude opravdu omezený, v celé Evropě včetně Spojeného království se prodá pouze 50 kusů.

Limitovaná verze Honda nabízí jedinečný styl exteriéru včetně nového laku Premium Crystal Red s řadou kontrastních černých akcentů, černým odznakem vpředu a vzadu a jedinečnými 17palcovými černými slitinami.

Na základě špičkové třídy Advance nabízí Honda e Limited Edition „dosud nejexkluzivnější zážitek s Hondou e“. Mezi standardní prvky výbavy patří přední vyhřívaná sedadla, vyhřívaný volant, systém bočních kamerových zrcátek, dvojitá obrazovka s plnou šířkou, zásuvka 230 V, Honda Parking Pilot, Sky Roof, Honda Sensing, My Honda+ a další.

Kromě mimořádného vizuálního šmrncu Hondy e Limited Edition spoléhá automobilka na podporu vozu z pozice pilota formule 1 Maxe Verstappena.

Mistr světa formule 1 z roku 2021 vzal Hondu e Limited Edition na svou první jízdu těsně před svým vítězstvím v GP Emilia Romagna. Verstappen řídil Hondu e Limited Edition v nedaleké Dozze a pózoval s vozem na focení. Zdálo se, že si užívá zážitek z manévrování s Hondou e úzkými a klikatými uličkami středověké vesnice.

„Honda e Limited Edition je prostě nádherná. Má funky vzhled, kompaktní design a je zábavné řídit. Je to skvělé elektrické městské vozidlo,” řekl Verstappen.

Připomínáme, že Honda e je vybavena dvěma plně elektrickými pohonnými jednotkami, standardním nastavením s jedním motorem o výkonu 134 koní v základním modelu a jednomotorovým motorem o výkonu 152 koní v Advance. V obou případech elektromotor umístěný vzadu poskytuje točivý moment 315 Newtonmetrů a je napájen 35,5 kWh baterií umožňující kombinovaný dojezd podle WLTP 220 kilometrů.