Honda plánuje prodávat v Severní Americe do roku 2040 pouze elektrická vozidla

Honda má v úmyslu prodávat v Severní Americe do roku 2040 pouze elektrická vozidla a připojí se k několika dalším automobilkám, které nedávno učinily podobná oznámení. Japonská automobilka to označila za cíl, nikoliv za závazek.

Tento krok však dále signalizuje, že budoucnost klasického spalovacího motoru vypadá temněji, protože výrobci automobilů přijímají elektromobily. Společnosti Jaguar, Volvo a General Motors nedávno rovněž oznámily plány na postupné vyřazení “klasických” vozidel do roku 2025, 2030 a 2035.

Pro společnost Honda je to výrazný posun, protože automobilka v současné době prodává v Americe pouze jedno vozidlo, které k výrobě energie používá zástrčku: hybridní plug-in Honda Clarity. Prakticky celá řada společnosti je tvořena konvenčními vozidly a neprodává žádná bateriová elektrická vozidla poté, co vyřadila z nabídky Hondu Clarity v roce 2019.

Honda však uvedla, že má nové elektromobily, které začínají modelovým rokem 2024 a v druhé polovině desetiletí porostou. První modely budou zahrnovat vozidla využívající baterie vyvinuté společností GM pro použití v modelu Honda a modelu Acura. Společnost také uvedla, že má v úmyslu přidat bezpečnostní systémy, které do roku 2050 celosvětově sníží počet nehod při nehodě u vozidel Honda na nulu.