Honda volá o pomoc – Nechce vyrábět elektromobily sama

Nyní, když se automobilový průmysl přesouvá na elektromobily, hledá Honda pomoc. A je ráda, že tuto pomoc přijímá od konkurenční automobilky. Podle zprávy Bloombergu japonský automobilový gigant údajně neodvrací konkurenty hledající nová „strategická spojenectví“.

CEO Hondy Toshihiro Mibe v rozhovoru řekl, že si myslí, že by automobilky, které spolupracují, prospívají průmyslu, a vysvětlil, že japonská automobilka má trochu problémy s vývojem softwaru EV

Pro Hondu bude extrémně riskantní prosadit tento krok osamoceně. Je smysluplné vytvářet aliance, hromadně vyrábět a snižovat náklady, aby bylo naše podnikání udržitelné. I když vyrábíme elektromobily, bude pro Hondu extrémně těžké vyvíjet software samostatřně,” řekl Mibe, který pomáhal vést úsilí v oblasti výzkumu a vývoje ve společnosti, než se v dubnu stal generálním ředitelem.

Pokud to rychle vytvoří hodnotu, Honda nebude váhat uzavřít aliance se společnostmi, které jsou ve svém oboru silné.”

Honda těží z podobných partnerství i na sousedních trzích, jako u svých elektrických motocyklů. Připomeňme, že se nedávno připojilo ke konsorciu standardizujícímu vyměnitelné baterie v elektrických dvoukolových vozidlech. Podobné konsorcium pro elektrická osobní auta by bylo skvělé a pokrývalo by software i hardware.