Huawei chce do roku 2025 vyvinout plně autonomní technologii vozidel

Huawei si klade za cíl do roku 2025 vyvinout plně autonomní technologii vozidel, protože výrobce spotřební elektroniky a telekomunikačních zařízení pracuje na rozšíření svého podnikání.

„Cílem našeho týmu je dosáhnout skutečných automobilů bez řidiče v roce 2025,” uvedla na konferenci zpráva vedoucího jednotky inteligentních vozidel Huawei Wang Jun. Čínská technologická firma odhalila své první vozidlo, Seres Huawei Smart Selection SF5, v Auto Shanghai v dubnu tohoto roku, a to bylo vyvinuto ve spolupráci s kalifornskou firmou Seres.

Poháněn bude asynchronním elektrickým motorem SEP200 na přední nápravě a vlastním elektrickým pohonem Huawei DriveOne all-in-one vzadu spolu s 1,5 litrovým přeplňovaným čtyřválcovým motorem, celkový výkon systému je 551 k a točivý moment 820 Nm. Dojezd Pure EV je u cyklu NEDC dimenzován na 180 km, i když je prodloužen motorem na dojezd 1 000 km.

Seres SF5 využívá pro svůj infotainment systém HiCar založený na operačním systému Huawei Harmony OS, což je vlastní čínská technologická firma zaměřená na propojené ekosystémy, jaké nabízejí Apple a Google. To umožňuje uživatelům připojit svůj smartphone k autu, propojit své předvolby a ovládat svá inteligentní zařízení z dotykové obrazovky vozidla.

Huawei se po mobilních telefonech zaměřuje na automobilový průmysl, představuje SF5