Huawei chce přijít s elektromobily, výroba mobilních telefonů nestačí

Huawei hodně trpí různými zákazy vlády USA a v důsledku toho jsme viděli, že společnost docela diverzifikovala své produktové portfolio, například v posledních měsících se mnohem více zaměřila na nositelná zařízení a audio příslušenství.

Nová zpráva tvrdí, že Huawei ve skutečnosti plánuje výrobu elektromobilů pod svou vlastní značkou a některé modely se mohou objevit dokonce do konce tohoto roku. Společnost podle všeho již začala interně navrhovat elektromobily a oslovovat dodavatele.

Richard Yu, vedoucí spotřebitelské obchodní skupiny Huawei, který měl na starosti vzestup společnosti ve světě smartphonů, se podle všeho přesouvá na elektromobily, které se zaměří na segment masového trhu, což znamená, že budou mít přiměřenou cenu.

Huawei údajně jedná s Changan Automobile, státním subjektem v Číně, stejně jako s BluePark New Energy Technology a dalšími výrobci automobilů skupiny BAIC, aby využili své závody na výrobu svých elektromobilů.

Mluvčí Huawei popřel plány navrhovat elektromobily nebo vyrábět vozy značky Huawei s tím, že „Huawei není výrobcem automobilů. Avšak prostřednictvím ICT (informační a komunikační technologie) usilujeme o to, abychom se orientovali na digitální automobily a přidali nové poskytovatel komponentů, který umožňuje výrobcům automobilů (výrobcům originálního vybavení) vyrábět lepší vozidla “. Jak to nakonec celé dopadne, to je otázkou.