Huawei se po mobilních telefonech zaměřuje na automobilový průmysl, představuje SF5

Čínský technologický gigant Huawei na výstavě Auto Shanghai 2021 představil crossover napájený z baterií. Podle China Central Television (CCTV) začne Huawei prodávat nový crossover s názvem SF5, postavený čínskou automobilkou Seres.

Huawei chce prodat vozidlo ve svých vlajkových obchodech v Číně. Technicky je SF5 elektrickým vozidlem s prodlouženým dojezdem a v čistě elektrickém režimu dokáže ujet 180 km. Jakmile se vyčerpá, malý 1,5litrový zážehový motor generuje extra sílu k prodloužení dojezdu na zhruba 1000 km.

Součástí této dohody je také vyspělá elektronika s technologií HiCar společnosti Huawei umožňující bezproblémovou integraci smartphonu uživatele s palubním informačním a zábavním systémem vozu. „Nastává revoluce v oblasti inteligentních automobilů a společnost Huawei bude neustále provádět technologické inovace, aby zlepšila toto odvětví,“ uvedl Wang Jun, prezident jednotky inteligentních automobilových řešení společnosti Huawei.

Vozidlo bude k dispozici s pohonem dvou kol (jeden motor) a pohonem všech kol (konfigurace se dvěma motory). Ten produkuje výkon 405 kW a podle nároků dokáže udělat z 0-100 km/h za méně než 4,7 sekundy.