Hybridní Mitsubishi ASX přichází na trh, kompletně kopíruje Renault

Mitsubishi ASX 2023 má v Evropě premiéru jako kompaktní crossover nabízející varianty ICE, hybrid a PHEV. Prodej začne v březnu 2023.

ASX má silně tvarovaný vnější styl. Vpředu má maska ​​chladiče vozidla lem ve tvaru držáku a světlomety mají komplikovaný tvar s háčkovitými světlomety pod hlavními světlomety. Crossover je k dispozici v šesti barvách a obložení vyšších úrovní jsou k dispozici s černou střechou.

V závislosti na úrovni výbavy může interiér ASX vypadat velmi odlišně. Základní model má analogový sdružený přístroj s 4,2palcovým displejem. K dispozici je také 7,0palcový digitální přístrojový displej nebo 10,25palcová verze pro vrcholný model.

Standardní obrazovka infotainmentu měří 7,0 palce a má rozložení na šířku. Jako upgrade je k dispozici 9,3palcový displej s rozložením na výšku, který podporuje bezdrátové Apple CarPlay a Android Auto.

ASX jezdí na platformě Renault-Nissan-Mitsubishi Alliance CMF-B. K dispozici je pět pohonných jednotek. V tabulce níže jsou uvedeny specifikace pro každou z nich:

  • 1,0-litrový tříválcový šestistupňový manuální 90 HP (67 kW)
  • 1,3litrový čtyřválec Mild Hybrid Šestirychlostní manuální 138 HP (103 kW)
  • 1,3litrový čtyřválec Mild Hybrid, sedmirychlostní dvouspojka 156 k (116 kW)
  • 1,6-litrový čtyřválec Hybrid 141 HP (105 kW)
  • 1,6litrový plug-in hybrid 160 k (117 kW)

Pro bezpečnost jsou všechny modely ASX vybaveny asistentem nouzového brzdění, varováním před opuštěním jízdního pruhu, rozpoznáváním dopravních značek a parkovacím asistentem. Výbavy vyšší úrovně získají asistenta mrtvého úhlu, aktivní varování před opuštěním jízdního pruhu a upozornění na rychlost. Modely s nejvyšším rozsahem přicházejí s adaptivním tempomatem a aktivním asistentem pro sledování jízdního pruhu.