Hyundai bude v Evropě od roku 2035 prodávat pouze elektromobily

Do roku 2040 společnost Hyundai na většině hlavních trhů vyřadí spalovací motory.

Hyundai je nejnovější výrobce automobilů, který představil svůj ambiciózní plán dosažení uhlíkové neutrality, ale nejde jen o elektromobily poháněné bateriemi, protože jihokorejská značka se zavázala také k vodíkovému pohonu.

Evropa je prvním regionem, kde Hyundai opustí benzínové a naftové motory, přičemž rok 2035 představuje datum přerušení ICE na starém kontinentu. To není příliš překvapivé, když vidíme, že Evropská komise již čeká na hlasování o návrhu, který v případě schválení účinně zakáže výrobcům automobilů prodávat automobily s tradičními pohonnými jednotkami do poloviny příštího desetiletí.

V oznámení, které dnes proběhlo na začátku IAA v Mnichově, se také zmiňuje rok 2040 jako rok, kdy se Hyundai stane čistě elektrickou značkou na většině hlavních globálních trhů. Do té doby společnost odhaduje, že baterie s elektrickým pohonem a elektrickými vozidly s palivovými články budou tvořit 80 procent jejích celkových ročních tržeb poté, co na konci tohoto desetiletí dosáhnou 30 procent. V souvisejících zprávách bude celá globální operace společnosti do roku 2045 poháněna obnovitelnou energií.

Za zmínku stojí, že nový model Nexo byl potvrzen pro rok 2023, kdy je naplánován minivan využívající stejný typ pohonu. Ve druhé polovině tohoto desetiletí bude uveden na trh velký SUV s palivovými články.