Hyundai Ioniq 7 doplní elektrické trio značky

Nový sedmimístný Hyundai Ioniq 7 bude nad modely Ioniq 5 a Ioniq 6 dalším v řadě elektromobilů značky.

Hyundai uvede na trh v roce 2024 velké, plně elektrické, třířadé SUV s názvem Ioniq 7 a exkluzivní obrázky ukazují, jak by mohl vypadat nový sedmimístný vůz podznačky Ioniq korejské firmy.

Dříve zveřejněný stínový obrázek upoutávky od společnosti Hyundai ukazuje tři auta dohromady, přičemž Ioniq 5 uprostřed dává tušit, jak se budou modely 6 a 7 lišit designem a velikostí. Ioniq 7 bude založen na škálovatelné platformě Hyundai-Kia E-GMP pro elektromobily, přičemž šířka a délka rozvoru modulární architektury zůstanou relativně volné. S menším omezením těchto parametrů bude velkým určujícím faktorem velikost baterie, kterou velké SUV potřebuje k domu. Pro srovnání, rozvor Ioniq 5 crossoveru je 3 000 mm, což je již o 235 mm delší než vlastní sedmimístné SUV Hyundai Santa Fe.

Pojme také větší baterii vloženou do podlahy velkého stroje, což pomáhá vyrovnat extra hmotnost vozu ve srovnání s hmotností jeho sourozence střední velikosti. To by mohlo nabídnout až 100 kWh energie, přičemž vývoj v chemii baterií znamená, že Hyundai do roku 2023 přejde na technologii čtvrté generace, čímž se zvýší hustota energie oproti současným nastavením o 10 až 20 procent.

Elektronická architektura 800V platformy E-GMP vybaví Ioniq 7 schopností rychlého nabíjení 350 kW, což znamená, že během pouhých pěti minut lze přidat dojezd až 100 kilometrů.

Vzhledem k poloze 7 jako vlajkové lodi však může také obsahovat bezdrátové nabíjení. Tuto možnost má E-GMP, vedoucí Hyundai skupiny Electrification Development Group Chung Jin-Hwan zdůrazňuje: „Je to ve vývoji; řešíme mnoho problémů, které neodmyslitelně vznikají při bezdrátovém nabíjení.“