Hyundai Ioniq získal ocenění nejčistší automobil

Hyundai electric, Ioniq
ADAC EcoTest po roce opět vyhodnotil elektrický Hyundai Ioniq jako nejčistější automobil. V popředí žebříčku se pohybují i modely Kona a Nexo. Výsledky testů tak potvrzují vedoucí roli značky Hyundai v oblasti budoucí mobility.

Korejskou automobilku Hyundai lze označit světovým průkopníkem technologií pro snižování emisí vozidel a znečišťování ovzduší. Zejména pak ve městech. Kromě vyspělých konceptů mobility značka disponuje širokou produktovou řadu modelů s různými alternativními pohony. Od elektrického po vodíkový.

Za svou snahu nyní byla automobilka odměněna dalším oceněním v hodnocení ekologičnosti provozu v EcoTestu německého autoklubu ADAC. První místo udělil modelu Ioniq Electric přičemž odborníci nezapomněli ani na další modely.

ČTĚTE TAKÉ: Mitsubishi Outlander je nejprodávanějším plug-in hybridem v Evropě

ADAC EcoTest hodnotí emise škodlivin a CO2 jak ve zkušebně, tak i v reálném silničním provozu. Pro elektromobily vypočítává ADAC emise CO2 na základě německého elektrického mixu (výchozí hodnota pro rok 2013: 579 g/kWh).

Elektrický Ioniq z nich vyšel nejlépe. Za vypouštěné emise škodlivin získal nejvyšší počet 50 bodů a 55 z 60 možných bodů za emise CO2. Emise oxidu uhličitého navíc klesnou na nulu, pokud budou lithium-polymerové akumulátory nabíjeny výhradně elektrickou energií z obnovitelných zdrojů.

Mimo řadu Ioniq se do popředí žebříčku dostaly i další dva modely – Kona Electric a vodíkový Nexo. V průběžně aktualizovaném pořadí nejčistších vozů Evropy patří všechny zmiňované modely do nejlepší dvacítky.

Elektrická budoucnost Škoda je tu. Tohle je první skica