Hyundai odhalil ambiciózní elektromobil Seven

Hyundai na autosalonu v Los Angeles v roce 2021 odhalil nový koncept elektrického vozu, který ukazuje, jak lze jeho škálovatelnou platformu EV rozšířit tak, aby vyhovovala extra velkým SUV. Hyundai Seven je postaven na Electric-Global Modular Platform (E-GMP) automobilky, která je také základem připravovaných Ioniq 5, Kia EV6 a Genesis GV60.

Na rozdíl od těchto vozidel je však Hyundai Seven pouze koncept a není zaručeno, že půjde do výroby. To znamená, že vzhledem k tomu, jak populární jsou SUV u veřejnosti, která kupuje auta, se zdá pravděpodobné, že se Sedmička nakonec v té či oné formě dostane k prodejcům.

Pomocí nabíječek s kapacitou 350 kW je Hyundai Seven schopen nabít z 10 procent na 80 procent za přibližně 20 minut. Automobilka se také zaměřuje na dojezd přes 550 kilometrů.

Sedmička je jedním z největších konceptů, které jsme od jihokorejské automobilky viděli, s rozvorem, který je delší než Cadillac Escalade. S dveřmi ve stylu autobusu, nastavitelnými sedadly a zatahovacími ovládacími prvky je Hyundai Seven také vizí toho, jak mohou autonomní vozidla automobilky vypadat v budoucnu.


Hyundai také klade důraz na hygienu, přičemž chápe, že v našem postpandemickém světě mohou lidé chtít funkce, které jim pomohou udržovat jejich vozidla dezinfikované. Vnitřní povrchy se skládají z obnovitelných a recyklovaných materiálů, jako je bambus, stejně jako měď a hygienicky ošetřená tkanina.

Hyundai se při návrhu systému HVAC, který má horizontální i vertikální režim pro řízení proudění vzduchu, inspiroval v kabinách letadla. A když všichni opustí vozidlo, vestavěná UVC světla Seven vše sterilizují.