Hyundai otevře hotel, který bude poháněn pouze jejich EV

Hyundai oznámil plány na otevření luxusního pop-up hotelu poháněného výhradně jeho elektrickými vozidly. Hotel se bude skládat z chatky, restaurace a kina, bude se nacházet v anglickém Essexu.

Pop-up hotel si klade za cíl demonstrovat schopnosti Ioniq 5 pro nakládání vozidel a bude otevřen po dobu tří týdnů v příštím roce. Kabina je vybavena nabíječkou pro elektromobily, sprchou a rychlovarnou konvicí – to vše bude napájeno Ioniq 5. Kromě toho bude restaurace podávat pouze jídla z místních zdrojů, zatímco kavárna bude poskytovat espressa, která se připravují pomocí energie z Ioniq 5.

Prostor hotelového kina se bude skládat z projektoru, reproduktorů a stroje na popcorn, vše poháněné Ioniq 5.

Zdá se, že hotel se bude skládat pouze z jedné kajuty, a proto se bude věnovat pouze jedné párty najednou. Zájemci o ubytování v hotelu se mohou zapojit do soutěže o zájezd zdarma.

Hotel Hyundai je výsledkem spolupráce mezi jihokorejskou značkou a televizní společností Grace Dent. Nápad přišel poté, co průzkum mezi více než 2 000 britskými rekreanty zjistil, že 55 % nyní přehodnocuje své budoucí prázdninové plány kvůli krizi životních nákladů. Z 2 000 dotázaných lidí by 44 % upřednostnilo v roce 2023 další pobyty.

Hyundai Ioniq 5 se prodává pozoruhodně dobře, celosvětově průměrně 8 000 dodávek měsíčně. Jedinečný design, chytré technologie a rychlé nabíjení díky 800voltové architektuře 5 jsou některé z klíčových důvodů, proč si vede tak dobře. Další elektromobil Hyundai, sedan Ioniq 6, dorazí do prodejců začátkem příštího roku.