Hyundai plánuje odhalení třech nových elektromobilů

Korejská automobilka chce v následujících letech představit tři elektrické vozy. Prvním z nich bude již v příštím roce Hyundai Ioniq 5 crossover.

Hyundai se chystá vyrábět všechny své elektromobily pod značkou Ioniq. Korejská automobilka poprvé představila název Ioniq v roce 2016, který přichází postupně v hybridních, plug-in hybridních a BEV (plně elektrický pohon) vozech, na začátku roku 2021 se k těmto vozům připojí Ioniq 5, středně velký crossover BEV založený na konceptu z roku 2019.

Během následujícího roku má následovat Ioniq 6, který bude elektrickým sedanem vycházejícím z projektu Prophecy. V roce 2024 pak dorazí Ioniq 7. letošního roku Ioniq 6, elektrický sedan založený na ohromujícím koncepčním voze Prophecy. Na konci roku 2024 bude existovat větší SUV s názvem Ioniq 7. Vozy Ioniq můžeme vídat i v České republice, jelikož jich několik desítek přebrala i Policie ČR.

Podobným způsobem se Hyundai v minulosti rozhodl osamostatnit prémiovou značku Genesis.

„Značka Ioniq změní paradigma zážitku zákazníka, který chce elektromobil. S novým důrazem na propojené funkce nabízíme elektrifikované zážitky, které jsou nedílnou součástí ekologického životního stylu,” uvedl marketingový ředitel Hyundaie Wonhong Cho.