Hyundai: Pokud budeme utrácet jako dosud, zabijeme ETCR i WTCR

Šéf týmu Hyundai Motorsport Andrea Adamo upozorňuje pořadatele ETCR na potřebnou reorganizaci šampionátu a nastavení rozpočtu z očekávaných následků po koronaviru.

Z původních plánů se nově vznikající čistě elektrický šampionát cestovních vozů měl spojit s vybranými podniky WTCR nebo TCR Europe. Kvůli koronaviru ale ve světě nastává ekonomická krize a to bude velkým problémem pro přežití několika šampionátů.

Podle šéfa Hyundaie bude důležité všechny závody pečlivě naplánovat nebo případně úplně zrušit. Formule 1 například už zrušila závod v Monaku.

„Tento rok pravděpodobně nebude možné odjet tolik závodů jako jsme plánovali. Ale bude důležité mít některé společné závodní víkendy. Příští rok to bude první sezona s plnými závody, takže musíme být chytří. Musíme být realisté, protože víme, že ekonomika bude mít silný vliv na příští rok,” říká Adamo.

Pro automobilky bude klíčové udržet se na trhu, motorsport bude muset stranou. Momentálně jsou do šampionátu ETCR oficiálně zapojené jen dvě značky – Hyundai a Cupra.

„Pokud budeme s budoucností nakládat stejně jako tomu bylo doteď, tak šampionát zabijeme, jelikož nikdo nebude mít v roce 2021 peníze. Řekl bych, že v roce 2022 budeme moci pokračovat ve vedení série způsobem, jakým chceme momentálně. Takže momentálně potřebujeme plán na to, aby věci byly levnější. Musíme najít levnější cestu k uskutečnění. To znamená, že bychom možná měli změnit kalendář a pravidla, aby bylo vše cenově efektivnější.

Pokud pokračovat v současném utrácení, tak si budoucnost nebudeme moci dovolit.”

ETCR – Nová čistě elektrická série cestovních vozů