Hyundai v září představí závodní auto s elektrickým pohonem

Hyundai Motorsport zahájil práce na svém historicky prvním závodním voze s elektrickým pohonem.  Automobil, jehož design a konstrukce vzniká v sídle společnosti Hyundai Motorsport v německém Alzenau, bude poprvé prezentován 10. září v rámci novinářského dne na mezinárodním autosalonu IAA ve Frankfurtu nad Mohanem.

Vstupem do světa závodních elektromobilů pokračuje expanze společnosti Hyundai Motorsport, která se po svém založení v roce 2012 skvěle etablovala v automobilových soutěžích a okruhových závodech. Tým Hyundai Motorsport má ve své šesté sezoně ve WRC na svém kontě řadu vítězství v soutěžích a navzdory silné konkurenci aktuálně vede průběžné pořadí mistrovství světa v hodnocení konstruktérů

Co víme o voze? Zatím nic moc. Bude elektrický a extrémně lehký. I podle uvolněného videa by se mělo jednat o auto velikosti Hyundaie Veloster, takže by to mohlo být využito právě i pro závody rally, na okruzích pak v rámci cestovních vozů.

Jenže vývoj závodní elektrické platformy by byl nákladný i pro giganta, jako je Hyundai. V květnu 2019 oznámila firma, že společně s Kiou vstoupili finančně do společného podniku s chorvatským výrobcem elektrických supersportů Rimac. A to teď s představením sportovního vozu začíná dávat všechno smysl.