IONITY zveřejnila podobu panevropské sítě nabíjecích stanic

Ionity je projekt předních světových automobilek v čele s koncernem Volkswagen, Daimler, Ford nebo BMW Group. Pod jeho záštitou má do roku 2020 v Evropě vyrůst na 400 nabíjecích stanic.


Mluví se o tom prakticky neustále. K tomu, aby elektromobily zaplavily svět, je zapotřebí zejména rychlé nabíjení. A právě o to se má na starém kontinentu postarat venture projekt zmiňovaných předních automobilek nazvaný Ionity, o kterém jsme se rozepisovali již na podzim minulého roku.

Jen pro připomenutí, dohodnuta byla výstavba 400 nabíjecích stanic, přičemž prvních 100 má být v provozu už v průběhu tohoto roku. Rozmístění stanic je plánováno v maximální vzdálenosti 120 kilometrů a všechna tato místa budou disponovat kombinovaným systémem nabíjení CCS, který plně odpovídá současným evropským standardům. Řidič by už po patnáctiminutové zastávce měl z místa odjet s baterií z 80 procent nabitou.

Čtěte také: PRVNÍ VÁŽNÁ NEHODA VOZU TESLA MODEL 3 UKÁZALA NA NEDOSTATKY V BEZPEČNOSTI

Od projektu se všeobecně očekává, že napomůže globalizaci elektromobilů zejména v kontextu chystaných evropských nařízení, jež mají vejít v platnost počátkem dalšího desetiletí.

„Koncept našich dobíjecích stanic je jasným znamením pro naše akcionáře, partnery a zákazníky, že se jedná o formování nastávajících záležitostí,“ prohlásil výkonný ředitel společnosti Marcus Groll.

Zdroj: Ionity