Jaguar I-PACE eTROPHY: Juffali první saúdskoarabskou ženou závodící před domácím publikem

Během úvodního závodního víkendu formule E v Saúdské Arábii se budou přepisovat tamní dějiny motorsportu, neboť usedne poprvé za volant závodního vozu žena ze Saúdské Arábie.

Reema Juffali však není ve světě motorsportu žádným zelenáčem. Svůj debut si odbyla v dubnu v britské F4, kde reprezentuje barvy týmu Double R Racing. Ovšem mnohem větší pozornost dostane na konci tohoto měsíce, kde bude závodit na domácí půdě.

“Když jsem v Saúdské Arábii začala jezdit, tak se děti ve vozech vedle mě na mě dívali jako bych byla celebrita, protože jim přišlo divné, když viděli řídit ženu,” popisuje sedmadvacetiletá závodnice, jejíž slova přinesl portál e-racing365.com. “Vždy jsem měla vášeň pro závodní auta, ale soutěžila jsem pouze mimo Saúdskou Arábii. Nyní budu konečně závodit doma s Jaguarem v elektrickém závodním voze. Doufám, že inspiruji další generaci závodnic v Saúdské Arábii.”

Manažer seriálu elektrických cesťáků Mark Turner řekl: “Jsme opravdu rádi, že se k nám Reema připojí v Diriyahu coby VIP závodník. Její vývoj v prvním roce v monopostech je opravdu ohromující.”

“To, že máme první saúdskoarabskou ženu, která bude v království soutěžit v mezinárodní závodní sérii, je významným milníkem pro sport, a Jaguar Racing je nesmírně hrdý, že to může podporovat.”