Jaguar představil zbrusu nové LEGO Speed Champions

Tým Panasonic Jaguar Racing spolu s odhalením nového vozu pro sezonu 2019/20 s označením I-TYPE 4 představil i vlastní řadu stavebnice LEGO, která bude obsahovat jak monopost formule E, tak i vůz z doprovodné série Jaguar I-PACE eTROPHY. K zakoupení bude na začátku příštího roku.

“Panasonic Jaguar Racing dnes odhalil svůj zbrusu nový plně elektrický monopost, který bude závodit v šesté sezoně šampionátu Formule E. Oficiální odhalení britského týmu probíhalo za přítomnosti VIP, medií, partnerů a fanoušků ve zbrusu novém studiu Jaguaru v Gaydonu – nejmodernějším automobilovém designovém centru na světě,” stojí v oficiálním prohlášení.

“Jaguar I-TYPE 4 , jenž obsahuje zcela nový motor, převodovku, invertor, zadní zavěšení a tlumiče, byl zcela odlehčen, což nabízí zlepšenou a výkon. Motor Jaguar I-TYPE 4 je nejlehčí a nejefektivnější pohonná jednotka, kterou tým kdy vyrobil. Má nižší těžiště, a to dovolí týmu na to tlačit při cestě za větším množstvím bodů, pódií a výher.

‘Der neue Antriebsstrang verfügt auch über ein neues Fahrzeugsteuerungsmodul, das die Verarbeitungskapazität erhöht und eine schnellere Softwareentwicklung ermöglicht. Jaguar steht damit an der Spitze der Innovationen für Batterie-Elektrofahrzeuge.

Nová pohonná jednotka rovněž obsahuje nový řídící modul, který zvýší kapacitu zpracování a umožní rychlejší vývoj softwaru, a to dostává Jaguar do popředí v inovaci baterií elektrických vozidel.

Další dva velké, ale stejně malé přírůstky do týmu v šesté sezoně. Panasonic Jaguar Racing uzavřel partnerství s předním výrobcem hraček LEGO Group a Scalextric, aby vytvořili malou verzi elektrických automobilů. Safda LEGO Speed Champions s vozem formule E Panasonic Racing GEN2 a Jaguar I-PACE eTROPHY bude k dispozici od 1. ledna 2020. Jaguar I-TYPE Scalextric bude v prodeji od jara 2020.”