Jaguar se při výběru jezdecké sestavy pro 6. sezonu nechce unáhlit

Mitch Evans má místo u Jaguaru jisté, ovšem co se týká jeho týmového kolegy, tam si to musí tým pečlivě promyslet. Určitě nechce, aby došlo ke stejné situaci jako v této sezoně, kdy v její polovině nahradili nevýrazného Nelsona Piqueta Alexem Lynnem.

Brit se ukázal ve velmi dobrém světle, když získal v následujících deseti závodech sedm bodů a v prvním závodě v ulicích Brooklynu měl na dosah premiérové vítězství. Nicméně jeho další budoucnost ve formuli E je nejistá. “Poučení (ze sezony 2018/19) z naší strany je, že rozdíly jsou minimální. Myslím si, že když se podíváte na Mitche, který je s námi od začátku, vyvíjel s námi, tak nyní jakožto tým máme velmi silnou kombinaci,” řekl šéf týmu James Braclay pro britský portál e-racing365.com.

“V tomto šampionátu potřebujete jezdce, kteří jsou schopni vyhrávat. Pro nás je nejdůležitější, že máme velmi silnou kombinaci a dalším krokem pro příští sezonu, chceme-li se přiblížit našemu cíli posunout se s obědmi jezdci vpřed, je postavit nás do velmi silné pozice.”

Místo Lynna někdo z královny motorsportu?

Lynn má stejný problém jako Brendon Hartley. Jelikož jsou oba závodníci pod smlouvami také u týmů ve WEC a  hned dva podniky obou šampionátů spolu se jedou ve stejný víkend, tak se budou muset rozhodnout, kde budou startovat.

Jaguar rovněž čeká, jak se vyvine situace na trhu s jezdci ve formuli 1, neboť i tam mají vyhlídnuté své kandidáty.

https://formulee.cz/hartley-pri-terminove-kolizi-uprednostni-wec-pred-formuli-e/