Jaguar: Ve finále na Tempelhofu Blomqvist namísto Calada

Nebylo tajemstvím, že Jaguar chystá pro závěrečný dvojzávod v Berlíně změnu jezdecké sestavy. Že Jamese Calada nahradí Tom Blomqvist potvrdila stáj dnes ráno.

První spekulace o možném nasazení švédsko-britského závodníka, který je rezervním jedcem Jaguaru, pro finální double header se objevily před dvěma týdny. Calado se totiž musí věnovat přípravě na víkendový závod s AF Corse na okruhu v belgickém Spa-Francorchamps, přičemž v pátek musí být už na místě kvůli účasti v prvním tréninku.

“Stojí před těžkou úlohou, na výzvu je ale připravený. Jeho zkušenosti ve formuli E mu pomohou,” nechal se slyšet šéf stáje James Barclay. Blomqvist není v šampionátu žádným zelenáčem. V kokpitu elektrického monopostu týmu Andretti jsme jej mohli spatřit v šesti závodech sezony 2017/18, kde byl týmovým kolegou novopečeného mistra Antónia-Félixe da Costy. “Celý tým se těší, až jej ve středu a ve čtvrtek uvidí na trati.”

Šestadvacetiletý rodák z britského Cambridge se na svůj comeback nesmírně těší: “Jsem nadšený z toho, že v posledních dvou závodech smím usednout za volant Jaguaru I-Type 4. Pro tyto závody máme nový layout, který pro všechny otevírá nové možnosti. Těším se na svůj návrat do formule E a chci vydat ze sebe to nejlepší, abych podpořil Mitche (Evanse) a tým.”

Pro Calada byl nedělní závod prozatím tím posledním ve formuli E, neboť příští rok bude po boku “Kiwiho” závodit odchovanec Virginu Sam Bird. Blomqvist naposledy odstartoval do eprix v Paříži 2018. Jeho nejlepším umístěním bylo osmé místo při debutu v Marrákeši.