Jake Dennis je prvním vítězem nové sezony Formule E

Dennis zaznamenal drtivé vítězství v prvním závodě se stroji Gen3, protože vozy poháněné Porsche předvedly skvělé tempo na Autodromo Hermanos Rodriguez, s osmi sekundami před Pascalem Wehrleinem v cíli.

Dennis odstartoval jako druhý na startovním roštu a dokázal předjet polesitera Lucase di Grassiho poté, co Brazilec utrpěl malou chybu v první zatáčce ve 12. kole, a mohl si začít budovat náskok před jezdcem Mahindry.

Přestože Dennisův náskok 4,6 s smazal safety car v polovině závodu, dokázal obnovit svou výhodu a rozšířit ji i přes pozdější Wehrleinův průjezd di Grassiho.

Dennis měl pocit, že Avalanche Andretti byl „jedním z nejpomalejších“ v testech ve Valencii, a tak byl mile překvapen obratem ve štěstí navzdory jen několika změnám během přestávky.

„Nejsou o moc lepší než tohle; myslím, že je to moje největší vítězství ve Formuli E, moje první v Mexiku a první ve voze Gen3. Takže jsem super šťastný, ale vůbec jsem to nečekal,” řekl Dennis.

„Jsem mnohem sebevědomější, než jsem vstupoval o tomto víkendu; byli jsme jedni z nejpomalejších ve Valencii, a abychom to otočili [i když], upřímně řečeno, moc jsme se nezměnili.

Změnili jsme pár dalších věcí, ale zdá se, že nám to opravdu vyhovuje a doufejme, že to dokážeme přenést do Saúdské Arábie. Do té doby to nebude dlouho, takže vývoj v těchto příštích čtyřech závodech nebude příliš velký. Ale pak bude opravdu zajímavé sledovat, kdo se dokáže nejvíce vyvinout.”

Dennis zapůsobil během kvalifikace a po chybě na začátku kola ve finále vynechal pole position po dvojici předních zablokovaných bodů v zatáčce 3 a zatáčce 5, ke které se přidalo to, že se musel zúčastnit semifinále a finále se zlomeným předním křídlem.

FIA nepovolila změnu poté, co Dennis během čtvrtfinálového souboje s Pascalem Wehrleinem narazil do křídla na patník v části trati Foro Sol, o čemž Brit řekl, že nevypadalo to dobře.

„Jen si myslím, že to nevypadá skvěle, když půlka předního křídla dělá finále proti autu, které je samozřejmě plně ve formě. Takže si myslím, že to potřebuje revidovat, protože nevím, jaký je hraniční bod, kdy je nyní možné to změnit.”