James Bond v elektromobilu od Astonu Martin? Možná už v příštím filmu

Britská automobilka Aston Martin si klade za cíl do konce tohoto desetiletí prodat alespoň jeden vůz ze dvou na elektřinu.

Britská automobilka Aston Martin odhalila své plány přejít na elektrickou mobilitu. Automobilka, která je proslulá tím, že je preferovanou značkou britského agenta 007 Jamese Bonda, si stanovila strategii EV na příštích osm let.

Tobias Moers, generální ředitel Aston Martin, řekl: „Řekl bych, že minimálně 50% našich prodejů bude elektrických, možná více.“

Aston Martin nedávno začal z řady svých modelů dělat elektromobily. Patří sem také DB6, který je často používán jako auto Jamese Bonda ve filmech. DB6 je mnohými považován za ztělesnění britského automobilového stylu, protože byl poprvé uveden na trh v roce 1965.

Mimochodem, DB5 a DB6, které se v několika filmech včetně nedávného filmu No Time To Die objevily jako Bondovská auta, nyní se upravují jako limitovaná edice elektromobilů. Tuto práci provádí společnost s názvem Lunaz, která v zásadě mění tyto klasické vozy na elektrická vozidla.

Elektrický DB5 a DB6 projdou kromě přidání baterie a kompatibilního motoru a pohonné jednotky také určitými technickými aktualizacemi. Tyto změny budou zahrnovat nové brzdy, odpružení a řízení, klimatizaci a elektronický informační a zábavní systém. Po přepnutí do elektrického režimu se očekává, že Aston Martin DB5 a DB6 dosáhne dojezdu více než 400 km na jedno nabití.

Není to poprvé, co Lunez mění ikonické vozy ICE na elektrická vozidla. Dříve to samé udělali řadě dalších ikonických vozů Rolls-Royce, Bentley a Jaguar.