Japonci přišli s nápadem, jak umělou inteligencí snížit spotřebu paliva

Otázka jak v době elektrifikace snížit spotřebu paliva, zní až skoro nepatřičně. Přesto v japonské společnosti Hino Motors věří, že odpověď jim v dalším vývoji pomůže. Pomocí umělé inteligence proto chce snížit spotřebu u svých hybridních nákladních vozů.


Není sporu o tom, že vývoj automobilového průmyslu směřuje k plné elektrifikaci. A tak zatímco Tesla a jiní podobně ambiciózní výrobci se snaží rovnou učinit velký revoluční skok, v Japonsku, respektive Hino Motors, na evoluci nespěchají.

Automobilka patřící do korporace Toyota Motor, má v plánu nasazením umělé inteligence (AI) do svých hybridních nákladních automobilů odstranit zlozvyky řidičů. Ptáte se proč? Tímto krokem by totiž společnost chtěla separovat závislost spotřeby paliva na lidském faktoru. Ve svých odhadech přitom za využití dalších technologických prvků je prý možné uspořit až 15 procent paliva.

Jak přesně má systém fungovat nevíme, nicméně jako vstupní data má AI čerpat z gyroskopické platformy nebo GPS. Konkurenci v podobě Mitsubishi, které se již dalo do výroby plně elektrických vozů, pak hodlá automobilka odpovědět již počátkem roku 2020. V té době začne svou výrobu menších nákladních vozů poháněných pouze elektřinou.

Čtěte také: JAKÝ JE NEJPRODÁVANĚJŠÍ ELEKTRICKÝ VŮZ V EVROPĚ?

Foto: Hino Motors

Napsat komentář