Je to tady! Rolls-Royce oznámil první elektromobil

Rolls-Royce oznámil svůj první elektromobil. Říká se mu Spectre, silniční testování luxusního EV má začít bezprostředně a první kousky dorazí k zákazníkům ve čtvrtém čtvrtletí roku 2023.

První elektrický Rolls-Royce, zaměřený na super luxusní sektor, uvidí, že závěsy nakonec spadnou na více než století vnitřního spalování pro legendární britskou firmu, která se zavázala stavět od roku 2030 pouze elektrická vozidla.

Pokud jsou obrázky, které Rolls-Royce zveřejnil, reprezentativní pro finální vůz, pak můžeme očekávat, že Spectre bude mít bližší vztah k modelům Wraith a Dawn než k větším modelům společnosti Ghost, Phantom a Cullinan.

Spectre přichází více než sto let poté, co zakladatel společnosti Charles Rolls hovořil o tom, co považoval za světlou budoucnost elektromobilů. V dubnu 1900 Rolls řekl: „Elektromobil je naprosto bezhlučný a čistý. Neexistuje žádný zápach ani vibrace a měly by být velmi užitečné, když lze uspořádat pevné nabíjecí stanice. Ale prozatím nepředpokládám, že budou velmi funkční – alespoň po mnoho dalších let.“

Torsten Müller-Ötvös, generální ředitel společnosti Rolls-Royce Motor Cars, řekl: „Jsem hrdý na to, že mohu oznámit, že Rolls-Royce zahájí program testování na silnici pro mimořádně nový produkt, který povýší celosvětový plně elektrický vůz revoluci a vytvoří první, a nejlepší super luxusní produkt svého druhu.“