Jenson Button se vrací k závodění, se svým týmem pojede v Extreme E

Šampion formule 1 ze sezony 2009 se opět postaví na startovní rošt. Tentokrát se ale bude jednat o úplně novou výzvu v podobě Extreme E.

Jenson Button se stal třetím šampionem F1, který představil tým pro plně elektrickou offroadovou sérii, která se zaměří na otázky změny klimatu. Doplní tak Lewise Hamiltona a Nica Rosberga. Button bude také závodit v šampionátu pro JBXE, narozdíl od svých starých známých z formule 1.

„Je to pět závodů po celém světě v oblastech, které byly ovlivněny změnou klimatu a které mají velký dopad na životní prostředí. Skvělá věc je, že na těchto místech budeme závodit, takže to přináší povědomí, což je celý smysl této kategorie, a také budou vědci v terénu zkoumat tyto oblasti a doufejme, že z nich převezmou informace potřebné k tomu, abychom to mohli napravit v budoucnu.

Z tohoto šampionátu je třeba vzít tolik pozitiv. Jsem z toho opravdu nadšený, jsem nadšený z toho, že soutěžím s těmi nejlepšími na světě v terénu a mohu řídit tato elektrická vozidla na místech, kde většina lidí nikdy předtím nebyla,” řekl Button.