Jetour X-1 hybrid odhalen, na vývoji se podílel Huawei

Společnost Jetour Motors oznámila nové hybridní vozidlo. Jde o crossover SUV Jetour X-1 Hybrid, který pohání asistenční systém autonomní jízdy Huawei L3.

Pro ty, kteří nevědí, čínská společnost je podznačkou Chery Automobiles. Nyní automobilka uvedla na trh X-1 své značky Jetour. Obsahuje vlastní platformu architektury „Kunlun“, která je poháněna špičkovým asistenčním systémem autonomního řízení Huawei L3 spolu s nejnovějšími technologiemi, jako je Smart Cockpit 3.0 a Healthy Cockpit 4.0.

Prostřednictvím asistenčního systému L3 čínského technologického giganta může auto jet samo v řadě scénářů, i když v některých situacích, jako jsou nouzové situace, by řidič stále musel převzít kontrolu. Pod kapotou je X-1 vybaven hybridním systémem Chery Kunpeng DHT a platformou poháněnou jádrem Chery. Jinými slovy, jde o hybrid, který je poháněn jak palivem, tak elektřinou.

Verze vozu s pohonem všech čtyř kol je také vybavena jedním motorem namontovaným vzadu, který podporuje 9 různých režimů, jako je čistě elektrický pohon, pohon v režimu prodlouženého dojezdu, pohon v paralelním režimu, přímý pohon motoru a další. To umožňuje uživatelům přepínat mezi režimy spotřeby a spotřeby paliva na základě jejich požadavků.