Kalendář s 15 závody a s diváky na tribunách je pro formuli E “důležitým cílem”

Provizorní kalendář pro nacházející ročník zatím čítá deset závodů v osmi destinacích, přičemž posledním závodem by byla srpnová ePrix Berlína. Vedení šampionátu ale chce sezonu prodloužit. Kromě toho usilují o pořádání podniků s diváky na tribunách.

Šéf formule E Aleberto Longo nedávno v rozhovoru pro portál Autosport prozradil, že i přes přetrvávající pandemii chtějí uspořádat rekordních 15 závodů. Doposud se nejvíce podniků odjelo v sezoně 2018/19. Tehdy se kalendář skládal ze 13 závodů, přičemž ročník uzavíral double-header v New Yorku.

“Máme velmi ambiciózní a optimistický cíl, odjet v této sezoně 15 závodů,” připouští Longo. “Je to sezona, ve které bude uspořádáno nejvíce závodů v historii. Jistě si dokážete představit, že je to během pandemie velmi náročný úkol.”

Kalendář by mohl rozšířit další závod v Berlíně, dále Soul, Londýn a New York. Nicméně právě nad hlavním městem Velké Británie visí otazník, neboť místo pořádání nyní slouží jako zdravotnické středisko pro občany nakažené koronavirem.

Longo dále uvedl, že velké finále by se mohlo odehrát až v září a pokud se nebude moci jet v San-je, mohlo by dojít až na tři double-headery.

“Sezonu jsme trochu rozšířili. Jelikož musíme být flexibilní, i když bychom jako doposud ukončili sezonu v červenci.”

Alternativní kalendář pro sezonu 2021: Nově se pojede ve Valnencii a Vallelunze

Závody před publikem jsou klíčovým faktorem

Kvůli restrikcím jednotlivých zemí se vloni konaly závody před prázdnými tribunami. A jak se zdá, tak ani letos tomu nebude jinak. Tedy alespoň na začátku sezony. Přesto si je Španěl jistý, že se některé závody budou divákům přístupné.

“V novém kalendáři budou nějaká překvapení. Závody jsme škrtli, protože nebyli povoleni diváci. U závodů, které jsou v kalendáři teď, jsme si jistí, že tam diváky mít budeme. Je to pro nás klíčový faktor a rozhodující kritérium. Samozřejmě, ještě nemáme žádný oficiální souhlas, že na některé z těchto podniků bude publikum,” zdůrazňuje Longo, jehož slova cituje portál e-formel.de. “Takto to zůstane až do termínu závodu. Ale v zásadě máme zelenou, že s omezeními, které chceme zavést, budou moci být diváci přítomni.”