Kempovací přívěs Nissanu využívá baterií z první generace elektromobilů

Nissan x Opus
Koncept kempovacího přívěsu Nissan x OPUS využívá baterie z elektromobilů k zajištění energie mimo civilizaci. “Nové” akumulátory se jmenují Energy ROAM a v případě přívěsu se jedná o přenosné baterie, které jsou odolné nejrůznějším rozmarům počasí.

Společnosti Nissan Energy a OPUS Campers společně vytvořily koncept inteligentního kempovacího přívěsu, který dále využívá baterie z elektromobilů Nissan k poskytování energie pro dobrodružství mimo civilizaci po dobu až jednoho týdne.

Koncept Nissan x OPUS obsahuje nedávno představenou jednotku Nissan Energy ROAM, což je přenosná baterie „vše v jednom“ odolná proti povětrnostním vlivům, která využívá technologii baterií z elektromobilů Nissan k poskytování snadno dostupné a tiché elektřiny bez emisí při cestování.

ROAM má kapacitu 700 Wh a výkon 1 kW. Jeho lithium-iontové články jsou získány z elektrických vozidel Nissan první generace, čímž je zaručeno další udržitelné využití těchto baterií.

Jednotka Nissan Energy ROAM je upevněna ve speciální přihrádce v přední části přívěsu OPUS a zajišťuje napájení 230V i 12V okruhu (prostřednictvím nabíjení baterie pro volný čas, která napájí 12V systém). Tím je s pomocí solárního panelu dosaženo dostatečné energetické autonomie pro přibližně sedm dní kempování.

Unikátním prvkem je, že jednotku Nissan Energy ROAM lze vyjmout ze skříně uvnitř přívěsu a nabít mimo kempovací místo ze standardní 230V domácí zásuvky nebo připojením k solárnímu panelu.

Cenové rozpětí řady AIR OPUS® začíná na přibližně 18 000 EUR. Výrobní základna společnosti OPUS je ve Velké Británii a své výrobky vyváží do Evropy, Severní Ameriky, do Austrálie a na Nový Zéland.

Škoda v Liberci otevřela první UNI.Lab sdružující odborníky se studenty

Napsat komentář