Ken Block odhalil novou “elektrošílenost”, jedná se o Audi S1 Hoonitron

Oficiálně se jmenuje Audi S1 ​​e-tron quattro Hoonitron, což je velmi dlouhé jméno pro velmi jednoduchý předpoklad: je to plně elektrický driftovací stroj postavený pro Kena Blocka a jeho připravované video „Elektrikhana“.

A pokud to vypadá byť jen matně povědomé, pak to je dobře, protože to tak být má. Ken nyní spolupracuje s Audi a pro svůj první vůz chtěl odkazovat na Big Gun – původní Pikes Peak Sport quattro S1.

Hranatý rám originálu vedle sebe evidentně prošel velkou změnou. Ukázalo se, že šéf designu Audi Marc Lichte dlouho neváhal.

„Šlo o vytvoření moderní, plně elektrické interpretace S1 Pikes Peak. Časová osa byla extrémně napjatá: od prvního výkresu po finální návrh jsme měli jen čtyři týdny.”

To, co tito nadšenci udělají z toho, že se jejich milovaná ikona promění v elektrický drtič pneumatik pro digitální publikum, se teprve uvidí, ale výsledky by měly být velkolepé.

Víme, že je to vůz, který Kena donutil přijmout nový styl jízdy. „Znám širokou škálu aut používajících spalovací motory a převodovky, ale bylo tu mnoho nových věcí, které jsem se zde mohl naučit.