Koncept Nissan Ariya Single Seater připomíná monopost formule E

Nissan představil koncept elektrického jednomístného závodního vozu (anglicky single seater), který využívá pohonnou jednotku z připravovaného elektrického SUV Ariya.

Cílem jasně pojmenovaného konceptu Nissan Ariya Single Seater je podle tiskové zprávy společnosti odhalit designový styl budoucích elektromobilů.

Koncept využívá mřížku chladiče „V motion“ používanou u Ariya a současných modelů Nissan, přičemž boční povrchy jsou také inspirovány elektrickým SUV, tvrdí Nissan. Výsledkem je něco, co vypadá trochu jako evoluce konceptu BladeGlider, který Nissan ukázal v roce 2013 a který se vyvinul s určitým vlivem závodů Formule E, včetně bezpečnostního zařízení Halo kolem kokpitu.

Nissan neodhalil technické specifikace, ale produkční Ariya bude mít premiéru dvoumotorového systému pohonu všech kol e-4orce s výkonem 389 koní.

Je těžké si představit, že by Nissan prodával zákazníkům jednomístné závodní auto, ale automobilka v minulém desetiletí odhalovala další elektrická sportovní auta jako potenciálně produkční.

Nissan představil několik dalších konceptů – včetně dvoumístného roadsteru s názvem Max-Out – jako součást plánu přidat do roku 2030 15 plně elektrických modelů. Nedávno také představil koncept elektrického sedanu IMs. I když o koncepty Nissan EV není nouze, Ariya je stále jediným novým elektrickým sériovým modelem, u kterého bylo potvrzeno, že je na cestě.