Koronavirus efekt: ePrix Říma zrušená. Zbytek sezony v ohrožení!

Po celém světě nyní řádí koronavirus, kvůli kterému jsou rušeny velké akce. Nevyhnulo se to pochopitelně ani formule E. Na začátku února bylo oznámeno zrušení závodu na čínském ostrově Chan-jan, ve městě San-ja. Momentálně by měl vypadnout z kalendáře také Řím a následující dva podniky jsou rovněž v ohrožení!

Za měsíc se měl odjet závod v ulicích Říma. Ovšem právě v Itálii řádí koronavirus ve velkém, proto se pořadatelé společně s Mezinárodní automobilovou federací dohodli na prozatímním odložení, nebo případném zrušení.

“V důsledku přetrvávající zdravotní nouze v Itálii a v souladu s ustanoveními vyhlášky ministra  o opatřeních na potlačení a omezení šíření COVID-19 v zemi , což zahrnuje sportovní akce s velkými davy a diváky v těsné blízkosti, proto nebude již možné 4. dubna ePrix Říma uspořádat.

Formule E bude po dohodě s příslušnými orgány v Římě, EUR S.p.A, FIA a Automobile Club d’Italia (ACI) úzce spolupracovat s partnery a zúčastněnými stranami šampionátu, aby posoudili a přezkoumali alternativní možnosti pro odložení ePrix Říma na pozdější datum, jakmile budou zrušena omezení,” stojí v oficiálním prohlášení.

Nicméně kvůli epidemii je v ohrožení také pařížská ePrix, neboť i ve Francii se COVID-19 šíří rychlostí blesku. Jestliže se opravdu závod nebude konat, pak bude následovat 14 týdenní pauza, než kolotoč formule zamíří do Jakarty (6. června), protože to nevypadá růžově ani s premiérovou ePrix Soulu, která je naplánovaná na 3. května.

Reakce na koronavirus: Jsou v ohrožení další ePrix?

Další ePrix v Maroku, nebo bude Berlín či New York hostit dvojí závody?

Jak informuje německý portál e-formel.de, existují potenciální scénáře pro záchranu letošní sezony. Jedná se však o pouhé spekulace. První variantou je, že bude Berlín nebo New York hostit dvojí závody, tzv. “double header”. A tou druhou variantou je, že by se mohla formule E vrátit do Marrákeše.