Kubica po tajném testu formule E: Není to nic pro mě

Robert Kubica po neúspěšném comebacku ve formuli 1 získal angažmá u soukromého týmu BMW v DTM. Nyní prozradil, že dokonce testoval i monopost formule E. Vstup do šampionátu ale vyloučil.

Polský závodník strávil sezonu ve Williasmu, jehož forma byla přímo katastrofální. A i s porovnáním s týmovým kolegou George Russellem značně zaostával. Ačkoliv v královně motorismu zůstal coby rezervní pilot Alfy Romeo, tak počínaje letošní sezonou přesedne do auta německého šampionátu cestovních vozů, ve kterém bude hájit barvy stáje ART Grand Prix.

Pro polský portál wrc.net.pl odhalil, že dokonce dostal příležitost usednout do monopostu jednoho z týmů formule E. Většinou po testech od jezdců slýcháme, jak je elektrická formule oslovila, a že by se možnému angažmá nebránili. Ovšem Kubica stojí na opačném břehu.

“Jsem upřímný. Měl jsem soukromý test ve voze formule E. Odjel jsem pár kol,” zhodnotil 35letý rodák z Krakova, jehož slova cituje portál e-formel.de, a přiznal, že se na závodění v úzkých uličkách měst zkrátka necítí: “Na jednu stranu se jezdí na městských okruzích, na kterých mi to vždycky šlo. Na druhou stranu není pro mě kombinace ježdění s tímto autem v úzkých ulicích ideální.”

Kubica však neřídil formuli E poprvé. V květnu 2017 totiž již absolvoval test s blíže nespecifikovaným týmem na britském okruhu Donington Park. Tedy se ale jednalo ještě o jízdy v monopostu první generace a byl dokonce pro ePrix New Yorku potenciálním kandidátem na náhradu za některého z jezdců, kteří museli plnit své povinnosti v šampionátu vytrvalostních závodů WEC na Nürburgringu. Nicméně nakonec šanci ukázat své kvality dostal u Renaultu (dnes Nissan) Pierre Gasly a u Virginu Alex Lynn.