Legendární Audi Quattro S1 se vrací, ale jako elektromobil

Německá firma E-Legend odhalila ultra-exkluzivní výkonový motor s výkonem 805 koní, který vzdává hold soutěžnímu vozu Audi Quattro S1.

Pod názvem EL1 je kupé poháněno třemi elektromotory. E-Legend říká, že EV inspirovaný rally speciálem má dojezd 400 kilometrů, dokáže zrychlit z 0 na 100 km/h za pouhých 2,8 s a bude schopen dvakrát dokončit Nürburgring Nordschleife, když bude jezdit v režimu Sport Plus, který je velmi výkonný.

Vůz o hmotnosti 1680 kg je vybaven 19palcovými předními koly a 20palcovými zadními koly, předními a zadními LED pro denní svícení, spojlerem na míru a nastavitelným odpružením ve třech směrech. Interiér ještě není dokončen, ale víme, že bude vybaven multimediální konektivitou, klimatizací a zadní kamerou.

„Cílem E-Legend je přenést analogické prvotní instinkty emocionálního řízení do moderního světa,” uvedla společnost. Dále říká, že EL1 je založen na superlehkém a osvědčeném uhlíkovém monokoku, bez konkrétního určení, kdo je výrobcem.

„V první fázi vývoje je tento automobil poháněn elektromotory s výkonem 600 kW (805 k) a má mimořádně okouzlující šaty ve stylu jednoho z nezapomenutelných technických zázraků legendární rallyové éry,“ uvedl E-Legend.

Bude prodáno pouze 30 kusů modelu EL1 v ceně kolem 890 000 EUR před zdaněním.

E-Legend také uvedl, že v budoucnu budou následovat další dva modely inspirované rally, oba se stejnou výrobní sérií třiceti kusů.