Lewis Hamilton je zesměšňován, protože věří, že sníží svoji uhlíkovou stopu s novým elektrickým Mercedesem nejvyšší třídy

Pětatřicetiletý šampion formule 1 byl obviněn z toho, že byl mimo, když se svým 20 milionům sledujícím na Instagramu chlubil elektrickým Mercedesem EQS. Šestinásobný mistr světa tvrdí, že se snaží pomáhat životnímu prostředí, přestože řídí monopost F1 poháněný klasickým spalovacím motorem.

Hamilton, který podle Forbesu bere přibližně 38 miliony liber ročně, se podle časopisu Forbes nedávno proháněl nad EQS, který zrychlí z 0 na 100 kilometrů za hodinu za 4,5 sekundy.

„Je důležité, abychom všichni pochopili naši stopu a malé změny, které můžeme v našem každodenním životě udělat, aby byla naše planeta na prvním místě.“

Příspěvek na Instagramu však vyvolal zuřivý online odpor, když uživatelé sociálních sítí označili Hamiltona za „klauna“ a poukázali na to, že bleskový motor, který má být vydán příští rok, bude mimo cenové rozpětí většiny lidí.

„Nedávno jsem ve svém životě prováděl mnoho změn, abych snížil svůj dopad na životní prostředí. Prvním krokem na této cestě bylo pochopení mého osobního dopadu na planetu, abych mohl provést změny, které by ji vylepšily.

Od té doby jsem kompenzoval svou uhlíkovou stopu z mé kariéry ve Formuli 1, která sahá až do roku 2007, omezil jsem cestování, kde je to možné, snažím se používat elektromobily, kdykoli je to možné.

Chci také využít svou pozici závodního jezdce k prosazení pozitivních a trvalých změn, a proto úzce spolupracuji s Mercedesem, abych pomalu posunul jejich vozový park směrem k těm elektrickým. Toto je můj nový vysněný vůz, nový plně elektrický Mercedes EQS. Nemůžu se dočkat, až vyjde!“