Lewis Hamilton uvažuje nad přesunem do FE, kterou označil za budoucnost

Lewis Hamilton
Na téma formule E současný pilot F1 Lewis Hamilton už prý vyzvídal od kamaráda Garyho Paffetta. Se vstupem Mercedesu se navíc příští sezonu nabízí možná spojitost.  Hamilton totiž hledá své budoucí útočiště po skončení kariéry v F1.  

Pětinásobný šampion F1 Lewis Hamilton přemýšlí, co bude jeho náplní po skončení kariéry ve formuli 1. V jeho hledáčku uvízla i série formule E, do které se příští rok chystá vstoupit automobilka Mercedes.

Ostatně rozhovor na téma přesunu do elektrického šampionátu už vedl se svým kamarádem Gary Paffettem. Ten se z DTM vydal stejným směrem před začátkem letošní sezony a závodí pro HWA Racelab.

„Mluvil jsem s Lewisem o formuli E a on je stále soustředěný na F1. Ale to jsem byl taky, když jsem tolik let závodil v DTM. Vyplynulo z toho, že formuli E vnímá jako možnost do budoucna. Všichni jezdci sem přicházejí z profesionálního motorsportu a jiných formulových sérií,“ sdělil Paffet.

ČTĚTE TAKÉ:

Na začátku měsíce dubna byl Hamilton dotázán na možnost přesunu do formule E poprvé a takto zareagoval:

„Po skončení kariéry v F1 budu mít obrovské abstinenční příznaky, protože závodím už od osmi let. Jsou tu ale jiné možnosti. Mám tím na mysli jiné série. Fernando Alonso se věnuje IndyCar a hranice posouvá i Kimi Räikkonen.

Vyrůstal jsem ve stejné éře co Gary Paffett. Je o trochu starší než já a nyní jezdí ve formuli E. To bude budoucnost. Takže uvidíme. Třeba to je oblast, kde budu moci využít své schopnosti. Nicméně, jak člověk stárne, je o dost náročnější hledat motivaci, zůstat soustředěný a najít něco, co bude milovat.“

Formule E dostane status Mistrovství světa FIA