Lewis Hamilton už nebude mít ve svých službách Sébastiena Loeba

Po vítězství v Extreme E Season 2 nyní závodní tým X44 Vida Carbon Racing míří do nového ročníku této série s obnoveným zaměřením na prolomení bariér a vytvoření rozmanitějšího a inkluzivnějšího prostředí v rámci tohoto sportu.

S tímto novým zaměřením X44 Vida Carbon Racing doufá, že inspiruje novou generaci jezdců a fanoušků, aby se zapojili do motoristického sportu a posunuli toto odvětví kupředu a zajistili, že bude více odrážet svět, ve kterém žijeme. Nakonec tým věří, že lepší rozmanitost a inkluze je jedinou cestou k dlouhodobému úspěchu tohoto sportu, přičemž pro tuto práci jsou vybíráni nejtalentovanější lidé bez ohledu na jejich původ.

NOVEMBER 25: Cristina Gutierrez (ESP) / Sebastien Loeb (FRA), Team X44 during the Punta del Este on November 25, 2022. (Photo by Charly Lopez / LAT Images)

X44 Vida Carbon také s potěšením oznamuje novou sestavu jezdců, k týmu se připojí nadějný jamajský jezdec Fraser McConnell. Fraser, vítěz amerického šampionátu v rallycrossu 2019, je soutěžně nejúspěšnějším jamajským jezdcem v historii mezinárodních závodů v rallycrossu.

Při svém debutu v rallycrossu v roce 2018, kdy soutěžil v severoamerické sérii ARX2, zaznamenal ve svém prvním závodě nejrychlejší čas po vybalení z krabice a vyhrál všechny své rozjížďky, přičemž své první finále zahájil v pole position. Jeho první mezinárodní závodní kampaň přišla jen o rok později, s Olsbergs MSE v šampionátu FIA RX2, kde skončil na 4. místě mezi nejlepšími mladými jezdci světa v rallycrossu.

V roce 2021 Fraser absolvoval třídu supersportů a stal se prvním a jediným Jamajčanem, který vyhrál supersportovní vůz v severském šampionátu Rally X a později v tom roce debutoval v sérii Nitro Rallycross.

Frasera doplní současná závodnice X44 Vida Carbon Racing a úřadující šampionka Extreme E Cristina Gutiérrez. Cristina se zapsala do historie jako první žena, která kdy vyhrála Světový pohár FIA v Cross Country Rally, druhá, která vyhrála etapu na Rallye Dakar (2021) a třetí, která stála na stupních vítězů v Rallye Dakar (2022).