Lexus RZ Sport Concept by mohl být novým ostrým EV od japonské značky

Letos se Tokyo Auto Salon a Tokyo Outdoor Show konaly současně. Lexus se účastnil obou a předvádí upravené RZ spolu s některými koncepty.

Lexus RZ dostává několik aktualizací. Crossover je delší a širší než standardní model, ale modernizované zavěšení snižuje vozidlo o 35 milimetrů. Automobilka přidala vlastní aero bity do předního a zadního nárazníku, dvojitý karbonový spoiler a aerodynamické otvory vpředu a kapotě.

RZ Sport Concept také dostane modernizaci hnacího ústrojí, sportovní dva 150kilowattové motory, jeden pro každou nápravu. Standardní RZ spojuje 150kW přední motor s 80kW zadním. Lexus dovnitř nainstaloval čtyři skořepinová sedadla a automobilka dokončila exteriér v bílé barvě Hakugin s modrými akcenty.

V prosinci 2021 automobilka odhalila koncept ROV Concept, bok po boku poháněný vodíkem. ROV Concept 2 prolomil kryt na Tokyo Outdoor Show, a přestože vypadá docela podobně jako ten první, má některé designové rozdíly. Buggy má přepracovanou přední masku, nové odpružení a mírně přepracovanou zadní část. Stále je vybaven 1,0litrovým tříválcovým motorem poháněným stlačeným vodíkem.

Ke konceptu ROV Concept 2 se připojují dvě tradiční vozidla Lexus připravená na dobrodružství – koncepty GX a RX Outdoor Concepts. RX, založený na RZ 450h+, dostává černé okenní lišty z nerezové oceli, černé kliky dveří, LED světla, černou mřížku chladiče, hliníkovou protiskluzovou desku, blatníky a 18palcová kola obalená terénními pneumatikami. Má barvu Regolith, která odpovídá ROV Concept 2. Výjimečným prvkem RX je vlastní hliníkový nosič a střešní stan – Feldon Shelter Hawk Nest.

Lexus dává konceptu GX Outdoor Concept nový přední nárazník, kluzné lišty a ochranu vahadel. Dostane také naviják Warn, přepracované odpružení a pneumatiky Toyo Open Country. Má také střešní stan od Yakimy, který Lexus opatřil terénní khaki slídovou metalickou barvou.

Na výstavě se také zúčastní Lexus LX 600, který závodil v roce 2022 v Baja 1000. LX nabízí spoustu off-roadových vylepšení navržených tak, aby posílily crossover pro vyčerpávající závody, jako jsou vinuté pružiny a tlumiče odpružení podle soutěžních specifikací. provozní pneumatiky a ocelová klec.