Lincoln se také zapřísáhl k pouze elektrickým vozům od roku 2030

Lincoln napodobuje některé plně elektrické závazky svého mateřského Fordu. Automobilka oznámila plány na elektrifikaci celé řady svých vozidel do roku 2030. Také se zavázala, že polovinu jejího globálního objemu budou do roku 2025 tvořit vozidla s nulovými emisemi. Do té doby bude Lincoln debutovat se svým prvním plně elektrickým automobilem příští rok, který se bude shodovat s jeho stým výročí .

Společnost Ford nedávno vyčlenila 30 miliard dolarů na elektrická vozidla v rámci svého plánu na elektrický pohon v Evropě do roku 2030. Ambiciózní strategie, přezdívaná Ford Plus, vidí v americkém automobilovém gigantovi snahu dohnat konkurenty General Motors, Volkswagen a Tesla v přejít na elektrifikaci. V květnu Ford oznámil, že pracuje na plně elektrických verzích svých SUV Explorer a Lincoln Aviator, spolu se dvěma platformami EV, které byly postaveny pro nákladní vozy v plné velikosti a modely s pohonem všech kol a zadních kol.

Lincoln uvedl, že jeho elektrifikační cíle spadají pod Ford Plus. Společnost plánuje využít platformu EV pro více typů vozidel pro čtyři nové plně elektrické vozy. V provozu je také elektrická nabíjecí síť podporovaná nabíjecí infrastrukturou Electrify America a dalšími partnery, která bude přístupná prostřednictvím aplikace Lincoln Way.

Mnoho oznámení, včetně propojeného řízení a technologických upgradů, následuje po Lincolnově rozhodnutí zrušit jeho elektrické SUV založené na Rivianu kvůli komplikacím vzniklých pandemií. Pokud jde o design, koncept Lincoln Zephyr Reflection, představený v dubnu na výstavě Auto Shanghai, bude sloužit jako estetický plán pro budoucí modely EV, uvedla společnost. Ačkoli je Sedan zaměřen na Čínu, Lincoln si vypůjčí displej od pobřeží k jeho plně elektrickému vozidlu s plány na aktualizaci svého loga Star a poskytne tak prostorný interiér, jaký byste od jeho luxusního výkonu očekávali.