Lindesay: Valencie nám poskytla zásadní lekce

Zelenáč na startovním roštu mezi týmy, německý tým Porsche, využil testy na okruhu Ricarda Torma k doladění svého monopostu. Operační šéf Porsche Amiel Lindesay si průběh testů pochvaluje, přestože úvodní dva dny byly velmi náročné.

“Měli jsme dva velmi náročné dny (úterý a středa) kvůli dvěma nehodám, kvůli kterým jsme ztratili čas na trati,” zrekapituloval Lindesay, jehož slova přinesl portál e-racing.net. Neel Jani poškodil vůz v úterý a ve středu nezvládl nájezd do šikany naopak André Lotterer a skončil v bariéře. “Je to však odraz toho, čemu budeme čelit v závodech. Něco takového vás posílí.Takže je to konec konců dobré pro tým a rozhodně vám to dá zásadní lekce.”

“Nemůžete nasimulovat jízdu dvou aut. Bylo to poprvé, co jsme to udělali (jezdili s oběma vozy). Vyzkoušeli jsme si to a připravili se na sezonu.”

“Na analýzu dat není tolik času jako ve WEC.”

Lindesay dříve pracoval pro Porsche v šampionátu vytrvalostních závodů WEC, kde měli po trénincích mnohem více času na to všechno pořádně zanalyzovat: “Nemáme takový luxus jako ve WEC, abychom si mohli sednout po dlouhém volném tréninku a projít si všechna data,” pokračuje a připomíná, že ve formuli E musíte vyvíjet mnohem rychleji a doufat, že ubírají správným směrem.

Porsche je jediným nováčkem, který skončí do sezony rovnýma nohama, a to je ke všemu čeká v Rijádu hned double-header.

“Je náročné jít přímo do double-headeru. Minulý rok byly po závodě testy, takže celý pitlane měl dva dny na sbírání zkušeností. Druhý den bude celý využitý pro další závod, avšak budeme začínat opět od piky.”

“Před dalším kolem je poměrně dlouhá pauza, během které se podíváme na věci a oblasti, na kterých musíme zapracovat, a budeme se připravovat na to, až se sezona rozjede.”