Londýn znovu na mapě formule E a nabídne neobvyklou trať

Londýn ePrix, formule E
Po dlouhých letech se vedení formule E splnil sen – závodit v Londýně a navíc v prostorách ExCel Areny. Tamní trať povede i vnitřními prostory halového komplexu.

O možnosti, že se Londýn vrátí do kalendáře formule E, se hovořilo delší dobu. Nakonec se tak stane už příští sezonu 2019/20 s minimálním přesahem do příštích pěti let.

Půjde přitom o finálový double header, který se uskuteční poslední víkend v červenci. Akce ještě podléhá oficiální ratifikaci ze strany FIA.

Závodní okruh se rozprostírá v okolí ExCeL Areny ve východní části od centra Londýna, měří 2,4 kilometru a čítá 23 zatáček.

Zajímavostí je, že samotná trať, potažmo startovní/cílová rovinka, bude vedena i skrze halový komplex. Osvětlení vnitřní části trati bude zajištěno energií z obnovitelných zdrojů.

PODOBNÁ TÉMATA:

Formule E se v britské metropoli představily už v prvních dvou sezonách v okolí Battersea Parku. Od počátečních jednání v roce 2013 se přitom hovořilo o možnosti uskutečnit závody právě v prostorách ExCeL Areny.

Návrat do Londýna vedení šampionátu popisovalo jako jeden z největších cílů a priorit.

„Jsem nesmírně šťastný, že se formule E vrátí zpět do Spojeného Království. Každá ze sérií motorsportu by ráda závodila v Londýně. Snažili jsme se o to hodně dlouho a nyní jsme si našli nový domov,“ neskrýval nadšení jeden ze zakladatelů série Alejandro Agag.

Londýn Formule E

Formule E: Rychlé nabíjení zřejmě se zpožděním

Napsat komentář