Lotterer v Berlíně cílí na šestinásobný triumf

Porsche letos absolvuje svoji debutovou sezonu ve formuli E a na nováčky si vedou znamenitě. Při úvodním víkendu aktuálního ročníku v Saúdské Arábii totiž skončil André Lotterer na fantastickém druhém místě. V Mexiku pro změnu získal překvapivě pole position. Proto není divu, že pro domácí závod v Berlíně má vysoké cíle.

Před Lottererem a dalšími jezdci stojí velká a extrémně náročná výzva – a to šest závodů během devíti dnů. Němec však věří, že Porsche využije svých zkušeností z šampionátu WEC, kde jsou na podobné “maratony” zvyklí: “Je opravdu skvělé, že se opět pojede. Všichni v týmu se těší, že budou moci dělat to, co milují. Samozřejmě, že to bude s šestizávodovým harmonogramem během devíti dnů velmi náročné. Ale doufám, že nám pomohou naše zkušenosti z vytrvalostních závodů.”

Kromě toho je čeká velká neznámá v podobě dvou nových verzí okruhu. Při prvním double headeru se sice postaví na starý známý okruh, avšak s jednou změnou: pojedou v opačném směru a pro velké finále si pro ně vedení šampionátu připravilo “updatovanou” klikatější specifikaci.

Berlínský sixpack: První double header se pojede v protisměru

“Řešení je opravdu geniální,” pochvaluje si rodák z Duisburgu, jehož slova přinesl portál e-formel.de. “Bude to zajisté výzva, ale je pro všechny stejná.”

Před berlínským finále patří 38letému závodníkovi průběžná dvanáctá pozice s 27 body na kontě, přičemž bodoval pouze v Ad Diriyyahu (2. místo) a v Marrákeši (8. místo). K triumfu měl nakročeno rovněž v Mexiku, avšak onu eprix nedokončil. Slušně rozjetý závod měl i v Santiagu, tam jej ale diskvalifikovali kvůli překročení limitu množství energie.

“V dosavadních závodech jsme nasbírali cenné zkušenosti. Jako nový tým pracujeme tvrdě na stálém zlepšování se. Proto jsme poslední měsíce využili k tomu, abychom byli co nejproduktivnější. Nyní musíme informace o našem autě přetavit v lepší výkon. Ale každopádně závodím, abych vyhrál. Snad to vyjde.”

Němec dále podotýká, že mezi prvním a posledním závodem na bývalém letišti Tempelhof bude obrovský rozdíl: “Vývoj od prvního do posledního závodu bude zajímavý. Jindy jsme tolik času na jedné trati nestrávili, proto budeme moci sledovat, jak se bude náš výkon v Berlíně vyvíjet. Jsem pozitivní. Cílem jsou pódia a pro mě osobně samozřejmě také: šestkrát vyhrát. Je to pro všechny jezdce stejné, ale myslím si, že je to možné i pro nás. Pochopitelně na začátku se budeme učit, ale proč bychom neměli vztyčit varovný ukazováček?”