Lotus Eletre je nejnovějším vyzyvatelem Porsche Taycan

Někteří z nás měli dojem, že pánové z Norfolku budou pokračovat a budou navždy prodávat Elise/Exige a Evora a vylepšovat je v četných speciálních edicích. Vše se však změnilo, když Geely společnost koupila a zastřešila ji stejným firemním deštníkem jako Volvo.

Eletre je oficiálně venku, příští rok bude následovat elektrický sedan. Konkurent Porsche Taycan, který je v současnosti známý pod kódovým označením „Type 133“, má být po SUV vyroben v roce 2023 jako druhý model vyrobený v Číně.

Předpokládá se, že design sedanu bude dokončen a Lotus zdůrazňuje, že to bude víc než jen nízko posazený Eletre. Podle Petera Horburyho, senior viceprezidenta designu, může každý člen rodiny mít svůj vlastní charakter. To znamená, že společnost musí mít soudržný design, a proto musí existovat určitá kontinuita a rodinná identita, protože rodiny nejsou tvořeny výhradně trojčaty nebo čtyřčaty.

Aerodynamický design exteriéru a high-tech minimalistickou kabinu pro to, co bude odpovědí Lotusu na Taycan GTS. Vzhledem k tomu, že Eletre má dva motory s kombinovaným výkonem 592 koní, sedan by měl mít stejnou sílu jako SUV. Lotus však již řekl, že budou výkonnější verze, takže Typ 133 by se mohl nakonec utkat s Turbo anebo Turbo S.

Podle generálního ředitele společnosti, Matta Windlea, je SUV v úvodní specifikaci s výkonem 592 k jen začátkem. Ve skutečnosti se již mluví o třímotorovém Eletre s ohromným výkonem 900 koní.

Expanze Lotusu bude pokračovat v roce 2024 s typem 134 jako menším elektrickým crossoverem vyrobeným ve Wu-chanu, který bude bojovat s Porsche Macan nové generace, který je pouze EV.