Lucas di Grassi bude závodit pro Venturi

Lucas di Grassi, šampion Formule E, byl odhalen jako pilot Venturi Racing pro sezonu 2022 po boku Edoarda Mortary. Brazilec závodil pro Audi od jeho vstupu do FE, ale německá značka v šampionátu končí.

Di Grassi trval na tom, že po zprávě o odchodu Audi zůstane ve Formuli E, ale jeho šance zůstat na startovním roštu dostala ránu, když ABT odmítl další pokračování v šampionátu.

Jeho zástupci zahájili jednání s několika týmy, včetně Andretti Autosport, předtím, než di Grassi vstoupil do Venturi.

„Každý, kdo mě zná, ví, jak jsem konkurenceschopný. Je pro mě zásadní jezdit pro tým, o kterém vím, že může bojovat vepředu a opravdu být soupeřem v mistrovství.

Předtím si odskočí do DTM

Venturi předvádělo v minulé sezoně velmi, velmi dobré výkony. Je vidět, že tým v posledních letech hodně pokročil. Zlepšování tu opravdu je a v každé oblasti prokázali jasná vylepšení,” říká Brazilec.

Ačkoli nebyly zveřejněny žádné podrobnosti o délce di Grassiho smlouvy, bude se zpočátku pravděpodobně jednat pouze o roční smlouvu.

Navíc jako poděkování pojede di Grassi v šampionátu DTM u týmu ABT Sportsline poslední dva letošní víkendy. Jeho R8 GT3 bude mít stejné barvy jako ty, se kterými startoval pilot ve své mistrovské sezoně.