Lucas di Grassi u Venturi zůstane nejspíš jen letos

Lucas di Grassi ještě neodjel jeden závod pro svůj nový tým Venturi Formula E, ale jeho budoucnost po sezóně 2022 je již nastavena jako jeden z klíčových bodů začátku sezóny.

Brazilec podepsal s monackým týmem loni v létě, o čem se hovoří, ale není to potvrzeno, jako o jednoroční smlouvě.

Usiloval o potenciální místo v týmu vedeném Abtem, který měl za cíl převzít licenci Audi, ale to selhalo, když se podpora plánu neuskutečnila.

Poté, co potvrdil nabídku Venturi, se začaly objevovat spekulace v paddocku, že jeho dohoda byla pouze dočasným přesunem před přesídlením do jiného týmu pro začátek pravidel Gen3 stanovených v roce 2023.

Někteří zasvěcenci se domnívají, že už možná podepsal dohodu o připojení k jiné stáji po letošní sezoně.

„Každá smlouva s každým jezdcem v každém týmu má datum ukončení,” řekl D’Ambrosio, šéf stáje.

„Znamená to, že by to bylo datum ukončení vztahu s týmem? Rozhodně ne. A tak jdeme závodit, pak až bude čas si sednout, bez ohledu na Lucase, Eda nebo kohokoli.”

D’Ambrosio uznal, že „někdy si budete muset s některými jezdci sednout za několik měsíců, s jinými si budete muset sednout za rok a půl nebo za dva roky, v závislosti na délce existujícího kontraktu“.

„Rozhodně si ale myslím, že doba stávajícího vztahu nemá nic společného se skutečným potenciálním koncem vztahu, protože můžete mít více smluv a hodně toho vidíte v podpisu závodního jezdce na ‚x‘ počet let a obnovení na další roky a tak dále a tak dále.

Náš přístup k letošnímu roku je vytěžit z tohoto roku to nejlepší, a pokud si potřebujeme sednout v jednu chvíli s jedním z našich jezdců a vyjednávat o budoucnosti, uděláme to včas.”