Lucid se rozšíří do Evropy, nejprve by měl zahájit prodeje v Německu

Lucid, který právě začal dodávat své první vozy americkým zákazníkům, se nyní chystá v tomto roce začít dodávat vozy také do Evropy. To bylo potvrzeno prostřednictvím Tweetu na oficiálním účtu společnosti s příslibem, že další informace o tom, kdy a kde budou brzy představeny.

Generální ředitel Lucid Peter Rawlinson již uvedl, že společnost se chystá expandovat do Evropy a na Střední východ v roce 2022, přičemž Čína bude následovat v roce 2023. Tento nejnovější tweet potvrzuje, že výrobce je stále na cestě k tomuto plánu, i když stále nevíme. ceny nebo které země získají Air jako první.

Německo bude pravděpodobně nejdůležitějším evropským trhem Lucidu, ale výrobce chce být přítomen také v Rakousku, Belgii, Dánsku, Finsku, Francii, Islandu, Itálii, Monaku, Nizozemsku, Norsku, Španělsku, Švédsku a Švýcarsku.

Společnost v současné době vyrábí svůj jediný model, sedan Air, ve svém závodě v Arizoně, ale neví přesně, jakým tempem – v roce 2021 vyrobila několik stovek vozů, ale do konce roku 2022 chce zvýšit počet na 20 000..

Stejně jako Tesla se zřejmě Lucid pokusí prosadit svůj model přímého prodeje i v Evropě. Výrobce již oznámil plány na zřízení devíti Lucid Studios ve Spojených státech a velká evropská města si své určitě také přijdou – Německo pravděpodobně dostane své první, možná prostřednictvím umístění v Mnichově, ale to musí být ještě potvrzeno.

Společnost v současné době neplánuje vstoupit do Spojeného království, což může mít něco společného s tím, že by tam musela prodávat vozy s pravostranným řízením. Původně řekli, že budou prodávat auta ve Spojeném království, ale to nebylo nikdy potvrzeno.