Lynn usedne v Berlíně do kokpitu po Wehrleinovi

Na začátku června přišla zpráva o konci Pascala Wehrleina u Mahindry jako blesk z čistého nebe. Zatímco u náhradníka Daniela Abta bylo prakticky jisté, že se bude jednat o někoho z kádru Audi z DTM, tak ohledně volné sedačky po Wehrleinovi se neobjevovaly ani žádné spekulace.

Nic nenasvědčovalo tomu, že by měl rodák ze Sigmaringenu přijít o angažmá u indické stáje. Proto zpráva o rozvázání spolupráce všechny zaskočila. Šokující novinku okamžitě potvrdil na sociálních také sám závodník.

Wehrlein s okamžitou platností končí! V 7. sezoně zamíří do Porsche

Smlouva zatím jen do konce sezony

Ve středu odpoledne Mahindra odhalila nového týmového kolegu Jeromeho d’Ambrosia, kterým bude bývalý pilot týmů Virgin a Jaguar Alexander Lynn. Ovšem stejně jako v případě Reného Rasta, také Lynn dostal smlouvu pouze na berlínský “sixpack”.

“Jsem velmi rád, že mohu Mahindru v Berlíně reprezentovat. V tomto šampionátu mám vysoké nároky, které se shodují s cíli Mahindry. Nemohu se dočkat, až se zase bude závodit. Během mých dvou dosavadních startů v Berlíně jsem se cítil vždy dobře, minulý rok jsem byl dokonce v superpole,” vzpomíná Lynn, jehož slova cituje portál e-formel.de “Formát bude zajisté náročný, ale jsem vysoce motivovaný hned šlápnout na plyn.”

Rovněž šéf týmu Dilbagh Gill je z nováčka v týmu nadšený: “V jeho kariéře dosáhl několika fantastických vrcholů a jsme si jistí, že vyjedeme ve zbytku 6. sezony dobré výsledky. Není snadné nastoupit v polovině sezony, především při tak mimořádném formátu v Berlíně. Ale Alex má hlad, talent a zkušenosti, které se rychle ukáží. Pascalovi (Wehrleinovi) přejeme všechno nejlepší při jeho budoucích snahách a děkujeme mu za jeho podporu.”