Mahindra není sama, Nissan přidává červenou na svůj monopost

Červená a černá barva týmu zůstává, ale tentokrát vypadá ještě odvážněji. Nissan volí červenou na větší části vozu.

„Chceme být v této nové závodní sezóně formule E odvážnější než kdy jindy,“ řekl Tommaso Volpe, ředitel globálního motorsportu Nissan.

„Nissan tu není jen proto, aby závodil a vyhrával, ale aby pobavil fanoušky a ukázal, jak vzrušující mohou být elektrická vozidla. S naším novým výkonným závodním lakováním budou naše vozy na trati nepřehlédnutelné, když budeme soutěžit v tomto vzrušujícím světovém šampionátu

„Také v této sezóně aktivujeme naše závodní úsilí jako nikdy předtím pomocí nových a inovativních aktivit, jako je náš program Nissan Brain to Performance, jehož cílem je vytrénovat mozky našich závodních jezdců, aby byli ještě rychlejší. Nemůžeme se dočkat, až začneme 8. sezónu.”

Po boku veterána Formule E Sebastiena Buemiho bude Maximilian Guenther. Německý závodník je jednou z vycházejících hvězd formule E, má na svém kontě zatím tři vítězství v závodech a 24letý závodník se připojuje k Buemimu a týmu na oficiálním předsezónním testu.

„Je skvělé být zpět s Nissanem e.dams již čtvrtou společnou sezónu a rád bych Maximiliana vřele přivítal v týmu. Maximilian přináší dobré tempo a některé neotřelé přístupy k závodění, takže doufám, že dokážeme vytvořit silnou kombinaci založenou na silných základech a rozsáhlých zkušenostech, které máme ve společnosti Nissan e.dams. Naším cílem je být konkurenceschopní od prvního závodu do posledního,” říká Buemi.

„Jsem opravdu nadšený, že mohu závodit s tak historickou a úspěšnou závodní značkou, jako je Nissan,“ dodává Guenther.

„Společně dokážeme velké věci. V prvních týdnech s týmem vidím, že jsou velké plány na trati i mimo ni a těším se na rušnou a konkurenceschopnou 8. sezónu. Nové závodní auto vypadá úžasně a nemůžu se dočkat, až budu ve Valencii zase jezdit.”